ΚΥΚΛΟΙ ΣΕΜΙΝΑΡΙΩΝ
• Φθινοπωρινός κύκλος
• Χειμερινός κύκλος
• Εαρινός κύκλος
ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΣ ΚΥΚΛΟΣ ΣΕΜΙΝΑΡΙΩΝ

Το εργαστήρι δημιουργικής γραφής "Tabula Rasa" σας προσκαλεί στο χειμερινό κύκλο σεμιναρίων 2018, με καθηγητές που ειδικεύονται στο αντικείμενο που διδάσκουν.

Με το συγκεκριμένο πρόγραμμα μπορείτε να επιλέξετε οι ίδιοι το μάθημα και τον καθηγητή που σας ενδιαφέρει.

~ Οι εγγραφές έχουν ξεκινήσει και θα διαρκέσουν μέχρι την συμπλήρωση των προσφερόμενων θέσεων.

Έναρξη μαθημάτων: από 15 Ιανουαρίου 2018

Σημείωση: Στην περίπτωση που θέλετε να παρακολουθήσετε κάποιο σεμινάριο που βρίσκεται ήδη στο δεύτερο κύκλο σπουδών, θα πρέπει πρώτα να παρακολουθήσετε μαγνητοσκοπημένα τα μαθήματα που έχουν προηγηθεί και κατόπιν να ενταχθείτε στην κανονική ροή του τμήματος.

ΔΕΥΤΕΡΑ
ΑΙΘΟΥΣΑ ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
Α ΠΡΩΙΝΟ
11:00-13:00
ΝΕΟ! Λογοτεχνική γραφή Αντιγόνη Πόμμερ
Α 16:00-18:00 Συγγραφή παραμυθιού ΙΙ Αντιγόνη Πόμμερ
Β ΔΩΡΕΑΝ*
16:00-18:00
Ισπανική γλώσσα Α ΙΙ Χριστίνα Πανταζή
Α 18:00-20:00 Είδη σεναριογραφίας ΙΙ Τίνα Καμπίτση
Β 18:00-20:00 Είδη λογοτεχνικής γραφής Β ΙΙ
(επιστ.φαντασίας, φαντασίας, ρομαντικό, εφηβικό, ιστορικό, αισθησιακό)
Αντιγόνη Πόμμερ
Α 20:00-22:00 Σεναριογραφία - Μέθοδος & τεχνικές ΙΙ Παναγιώτης Καποδίστριας
Β 20:00-22:00 Είδη λογοτεχνικής γραφής Α ΙΙ
(αστυνομικό, θρίλερ, τρόμου)
Αντιγόνη Πόμμερ
ΤΡΙΤΗ
ΑΙΘΟΥΣΑ ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
Α 16:00-18:00 ΝΕΟ! Λογοτεχνική γραφή Αντιγόνη Πόμμερ
Α 18:00-20:00 ΝΕΟ! Δημιουργία χαρακτήρων για μυθιστόρημα Αντιγόνη Πόμμερ
Β 18:00-20:00 Στιχουργική ΙΙ Γιάννης Σίννης
Γ 18:00-20:00 ΝΕΟ! Γραφολογία A: Σύμβολα και μυστικά Άνθιμος Σαλκιτζόγλου
Α 20:00-22:00 Λογοτεχνική γραφή ΙΙ Αντιγόνη Πόμμερ
Β 20:00-22:00 ΝΕΟ! Theatre & cinema workshop Μπάμπης Αρώνης
Γ 20:00-22:00 ΝΕΟ! Όνειρα: Συμβολισμός & αποσυμβολισμός Άνθιμος Σαλκιτζόγλου
ΤΕΤΑΡΤΗ
ΑΙΘΟΥΣΑ ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
A 16:00-18:00 ΝΕΟ! Face painting, θεατρικό μακιγιάζ & special effects Jennifer Ray
B ΔΩΡΕΑΝ*
16:00-18:00
Ισπανική γλώσσα Β ΙΙ Χριστίνα Πανταζή
Α 18:00-20:00 Πρακτική σκηνοθεσία ΙΙ Άρης Λυχναράς
Β 18:00-20:00 Διασκευή ΙΙ Τίνα Καμπίτση
Γ 18:00-20:00 Εικονογράφηση ΙΙ Νάντια Χάρτζη
Α 20:00-22:00 Σκηνοθεσία & παραγωγή ΙΙ Άρης Λυχναράς
Β 20:00-22:00 ΝΕΟ! Διάλογος Τίνα Καμπίτση
Γ 20:00-22:00 Θεατρική γραφή:
θεωρία & πρακτική ΙΙ
Μπάμπης Αρώνης
Δ 20:00-22:00 ΝΕΟ! Φωνητική, ορθοφωνία & χρήση της φωνής

Αμέρισσα Φτούλη

ΠΕΜΠΤΗ
ΑΙΘΟΥΣΑ ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
A 16:00-18:00 ΝΕΟ! Εγκληματολογία Α Έλενα Μπολονάση
Α 18:00-20:00 Νοηματική γλώσσα A ΙΙ Ιωάννα Παπαδοπούλου
Β 18:00-20:00 Εγκληματολογία Α ΙΙ Έλενα Μπολονάση
Γ 18:00-20:00 ΝΕΟ! Eπιθεώρηση, μονόλογος, χρονογράφημα, διήγημα

Αλεξάνδρα Χειμώνα

Α 20:00-22:00 ΝΕΟ! Ιστορία ελληνικού & παγκόσμιου κινηματογράφου

Μαρία Σβαρνιά

Β 20:00-22:00 Νοηματική γλώσσα B ΙΙ Ιωάννα Παπαδοπούλου
Γ 20:00-22:00 ΝΕΟ! Ποίηση & φιλοσοφία

Αλεξάνδρα Χειμώνα

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΑΙΘΟΥΣΑ ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
Α 16:00-18:00 Λογοτεχνική γραφή ΙΙ Αντιγόνη Πόμμερ
Β 16:00-18:00 Γραφολογία B: Σύμβολα και μυστικά ΙΙ Άνθιμος Σαλκιτζόγλου
Α 18:00-20:00 Ιστορία θεάτρου, ενδυματολογίας & σκηνογραφίας ΙΙ

Αλεξάνδρα Χειμώνα

Β 18:00-20:00 Γραφολογία A: Σύμβολα και μυστικά ΙΙ Άνθιμος Σαλκιτζόγλου
Γ 18:00-20:00 Εγκληματολογία Β ΙΙ Έλενα Μπολονάση
Α 20:00-22:00 Η τέχνη και τα είδη του ρεπορτάζ ΙΙ Χάρης Λαζαρόπουλος
Β 20:00-22:00

ΝΕΟ! Καλλιτεχνική φωτογραφία

Άρης Λυχναράς
Γ 20:00-22:00

ΝΕΟ! Ελεύθερο σχέδιο

Πανταζής Τσέλιος

ΣΑΒΒΑΤΟ

ΑΙΘΟΥΣΑ ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
Γ 12:00-14:00 ΝΕΟ! Φωνητική, ορθοφωνία & χρήση της φωνής ΙΙ

Αμέρισσα Φτούλη

Δ 12:00-14:00 ΝΕΟ! Σύγχρονος χορός & Musical ΙΙ

Μαρία Γεροδήμου

Β 14:00-16:00 ΝΕΟ! Υποκριτική σωματικού θεάτρου

Άννα Φωτοπούλου

Γ 14:00-16:00 Υποκριτική κλασικού θεάτρου: Μέθοδος & τεχνικές ΙΙ

Μαρβίνα Πιτυχούτη

Δ 14:00-16:00 ΝΕΟ! Τεχνικές υποκριτικής στον μονόλογο

Μαρουσώ Γεωργοπούλου

Β 16:00-18:00 Σκηνοθεσία θεάτρου ΙΙ Παναγιώτης Καποδίστριας
Μαρβίνα Πιτυχούτη
Γ 16:00-18:00 Αρχές υποκριτικής, αυτοσχεδιασμού & κινησιολογίας ΙΙ

Άννα Φωτοπούλου

Δ 16:00-18:00 ΝΕΟ! Υποκριτική, αυτοσχεδιασμός & θεατρικό παιχνίδι

Έλενα Δεσύλλα

Β 18:00-20:00 ΝΕΟ! Υποκριτική αρχαίου θεάτρου

Μαρία Τζανουκάκη

Γ 18:00-20:00 ΝΕΟ! Υποκριτική σύγχρονου θεάτρου: Μέθοδος & τεχνικές

Μαρβίνα Πιτυχούτη

Δ 18:00-20:00 Υποκριτική νεοελληνικού θεάτρου ΙΙ

Πόπη Χριστοδούλου

Το κάθε σεμινάριο που επιλέγετε θα γίνεται σε εβδομαδιαία συχνότητα.

Σημείωση: Το πρόγραμμα απευθύνεται για περιορισμένο αριθμό σπουδαστών. Θα τηρηθεί απόλυτη σειρά προτεραιότητας.

Δεν απαιτείται προηγούμενη εμπειρία σε κανένα σεμινάριο.

Κόστος εγγραφής δεν υπάρχει. Η εγγραφή κατοχυρώνεται με την πληρωμή του πρώτου μήνα σπουδών.

Το αναλυτικό κόστος των σεμιναρίων έχει ως εξής:

Αριθμός σεμιναρίων Τιμή μήνα
1ο σεμινάριο 45 ευρώ
2ο σεμινάριο - έκπτωση 10% 40,5 ευρώ
3ο + σεμινάριο - έκπτωση 20% 36 ευρώ

Έκπτωση 10% μηνιαίως για κάθε νέο εγγραφόμενο που έρχεται μαζί σας στο εργαστήρι δημιουργικής γραφής "Tabula Rasa".

Στο τέλος του προγράμματος, όλοι οι συμμετέχοντες θα λάβουν βεβαίωση πιστοποίησης από το εργαστήρι "Tabula Rasa", για τον κύκλο σεμιναρίων που παρακολούθησαν.

Για δηλώσεις συμμετοχής και εγγραφές, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας στο τηλέφωνο 213 00 24291 ή στο 6940 655 331.

Tabula Rasa

* Το μάθημα της ισπανικής γλώσσας, προσφέρεται ΔΩΡΕΑΝ σε όσους σπουδαστές γραφτούν σε περισσότερα από 3 σεμινάρια! 

 
Tabula Rasa
Πληροφορίες
Καθηγητές
Τμήματα
Πρόγραμμα Σπουδών
Σεμινάρια
Κάρτα Μέλους
Δελτία Τύπου
Επικοινωνία
Distance Learning
Photos & Videos

 

Tabula Rasa Blog

 

 
Copyright © 2010-2012. Εργαστήρι Δημιουργικής Γραφής «TABULA RASA»,
Τριών Ιεραρχών 18-20, Τ.Κ.11851, Θησείο, Αθήνα. Τηλέφωνα: 2130024291 - 6940655331

** Αναγνωρισμένο από το κράτος με αριθμό απόφασης ΓΠ/7626/24.04.2012
*** Απαγορεύεται η αναδημοσίευση και η αναπαραγωγή περιεχομένου του παρόντος web site με οποιονδήποτε τρόπο,
ηλεκτρονικό, μηχανικό, φωτοτυπικό ή άλλο, χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια. Νόμος 2121/1993.